Türkiye’ deki En İyi SAP Danışmanlığı Şirketleri

Spread the love

SAP Danışmanlığı Veren Şirketler ve Seçimi

Çoğumuz ilk SAP projemize, Uygulama projesi / Rollout veya destek projesinin bir parçası olarak başlıyoruz.
İlk projenize atandığınız zaman genellikle kaderdir veya nadiren bir seçim yapılır, ancak bir sonraki SAP Danışmanlığı şirketinizi seçme şansı elde ettiğinize göre bir sonraki şirketinizi nasıl seçersiniz? Hangi SAP Modülleri’ni uygulayacaksınız?

Dünya çapındaki SAP ekosisteminde 3.200’ün üzerinde hizmet iş ortağının ve 4.200’den fazla kanal iş ortağı / distribütörünün bulunduğunu bilmek sizi  oldukça şaşırtacak.
Türkiye’ de ise bu sayı irili ufaklı tüm şirketleri sayarsak Freelance danışmanlar hariç tutulmak üzere ortalama 20’dir.

Tüm bu ortak şirketler iki ana gruba ayrılabilir:

  • SAP Uygulama Servis Sağlayıcıları
  • SAP Uygulama Yönetimi Hizmetleri (AMS-Destek)

Hemen hemen her büyük IT şirketi hem SAP uygulamasını hem de AMS hizmetlerini sağlıyor. Ancak, bir sonraki iş yerinizi seçmek söz konusu olduğunda, bu SAP hizmetlerini sağlama konusunda şirketin gücünün temelinde, yani seçilen şirketin SAP uygulama hizmetlerinde veya SAP AMS desteğinde gücünün olup olmadığına karar vermelidir.

SAP uygulama hizmeti sağlayıcısı olarak şirketin gücünü göz önünde bulundurarak bir karar vermek önemlidir çünkü başarılı bir SAP projesi için güçlü yönlerine göre seçim yapmak önemlidir.
Örneğin; bir ISU projesi gerçekleştirecekseniz seçeceğiniz ilk şirket ISU projelerinde adeta destan yazan BTC Bilişim Hizmetleri olmalıdır.

Çoğumuz destek veya rollout projeleri bir danışmanlık şirketi ile gerçekleştirdikten sonra; deyim yerindeyse ağzımız yandıktan sonra bilinçli bir karar alabiliyoruz ve bir sonraki danışmanlık şirketinimizi seçerken daha hassas ve doğru bir karar alabiliyoruz.

Örneğin, şirketinize bir SAP projesi uygulayacaksanız Accenture veya Detaysoft arasında bir karar vermeniz gerekiyorsa, en iyi SAP Implementation hizmeti veren danışmanlık şirketini seçmek istersiniz. En düşük rate ve en kaliteli danışmanlara sahip olan danışmanlık şirketini seçmek her zaman zordur.

 

Türkiye’de SAP Danışmanlığı

Türkiye’ de danışmanlık şirketleri arasındaki kaliteli danışmanlık hizmeti veren şirketlerin sayısı ise 5′ i geçmez.

İşte size bugüne kadar yaptıkları projelere göre “kalitesi bakımından” sırasıyla En İyi SAP Danışmanlığı Şirketleri:

  1. Accenture
  2. Itelligence
  3. Detaysoft
  4. BTC
  5. ACRON

Bir Cevap Yazın