SAP Danışmanı Maaşları 2018 – 2019

Spread the love

SAP Danışmanlığı 

SAP, merkezi Walldorf Almanya’da bulunan, Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi olup, dünyanın en iyi ERP yazılımlarından biridir. SAP, 1972 yılında 5 eski IBM çalışanı tarafından “Systemanalyse und Programmentwicklung” (Systems Analysis and Program Development) adı altında Almanya’ nın Mannheim şehrinde kurulmuştur. 120′ den fazla ülkede aktif olarak kullanılan SAP kurumsal kaynak planlama yazılımlarını çeşitli büyüklükte firmalara sunmaktadır. Şirketin en çok satılan ürünleri SAP ERP” (Enterprise Resources Planning) ve SAP BO” (Business Objects) yazılımlarıdır. 1988 senesinde şirket SAP GmbH olarak halka açılıp senetleri Frankfurt ve Stuttgart borsalarında yer almaya başlamıştır.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan neredeyse tüm şirketlere hizmet veren SAP, 2001 yılının Temmuz ayında Türkiye’deki ofisinin kuruluşunu tamamlamıştır. Günümüzde SAP, Fortune 500″ şirketlerinin neredeyse tamamı tarafından kullanılan çözümleri, Türkiye’deki şirketlerle de paylaşmaktadır.

2018-2019 SAP Danışmanı Maaşları

SAP Danışmanı olmaya karar verdiyseniz danışmanlık şirketi seçerken maaş son kriterlerinizden birisi olmalıdır, üç aşağı beş yukarı tüm firmalar aynı seviyede maaş verirler. Sadece sizi yetiştirmek üzere işe alan bir firma, sizden maksimum kar etmek amacıyla maaşınızı mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışacaktır. Türkiye’ deki en iyi danışmanlık şirketlerinde bile bu böyledir.

2018-2019 yıllarında enflasyonun %10 olması durumunda NET” maaşların aşağıdaki gibi olacağı tahmin edilmektedir:

Junior Sap Danışmanı Maaşı: Ortalama 2000 – 2500 TL / (Yetiştirilmek Üzere)

Senior Sap Danışmanı Maaşı: Ortalama 5000 – 8000 TL / +3 Yıl – 7 Yıl Arası

Avrupa’ da Sap Danışmanı Maaşı: Ortalama 70.000 Eur / +3 Yıl (Yıllık Maaş)

Bir Cevap Yazın