Sap S/4 Hana Platform ( Sap Simple for Hana)

Spread the love
S/4 Hana Platform

SAP, 2015′ in henüz başlarında, 3 Şubat tarihinde 4. nesil iş uygulamalarını tanıttı. 1979 yılında R/2 ile başlayan yolculuk, 1992 yılında R/3 ile devam etmiş, 2004 yılında ise ERP ile doruk noktasına ulaşmıştı. 2015 yılına doğru geldiğimizde ise SAP’ nin CEO’su Bill McDermott ve ortaklarından Hasso Plattner yaptığı sunumlarda S/4HANA’nın 2015 yılının “iş uygulamaları alanında milat” olduğunu özellikle vurguladı. Türkiye’ de de ziyadesiyle yankı uyandırması kaçınılmazdı.

 

S/4 HANA Teknolojisi Nedir?

Son yıllarda öne çıkan IT trendleri “Cloud, Predictive Analytics, Mobility, Big Data, Security ve Internet of Things” olarak ortaya çıkarken, SAP S/4 HANA ile tüm bu teknolojileri başarılı bir şekilde tek bir platformda birleştirerek kullanıcılarına sundu. Bu sayede basitleştirme, yeni arayüz, in-memory işleme, kolon tabanlı veritabanı, HANA ve HTML5 teknolojilerinin kullanılması gibi imkanlar SAP için artık imkansız değil!

 

S/4 HANA Açılımı Nedir?

“Simple for HANA” ‘nın kısaltması olarak karşımıza çıkan S/4 HANA, SAP’nin iş süreçlerini daha yüksek performansla, daha kolay yapılabilmesi için tasarladığı kullanıcı dostu yeni sistemdir. SAP, S/4 HANA ile kullanıcı dostu yeni arayüzler, bellek içi işleme, kolon tabanlı veritabanı gibi teknolojileri bir araya getirerek Cloud, Predictive Analytics, Mobility, Big Data, Security ve Internet of Things” gibi tüm teknolojileri kullanıcılara tek bir platformda birleştirerek sunuyor.

 

S/4 HANA ile Gelen Yenilikler 

  • Yeni Kullanıcı Deneyimi ile Kullanıcı Dostu Ekranlar
  • Sadeleşen Tablo Yapısı
  • Bellek İçi Performansını Kullanarak ABAP Programlama
  • Yeni Nesil Raporlama ile UI5 Arayüzü Sayesinde Şık ve Kullanımı Kolay Raporlar

Bir Cevap Yazın